Servis převodovek

Aby vám automatická převodovka
dlouho sloužila

Provádíme profesionální servis automatických převodovek. Diagnostika závad, oprava/výměna poškozené části převodovky, výměna oleje s proplachem.

Dále se zabýváme diagnostikou závad a opravou automatických převodovek. Zdá se vám, že převodovka špatně řadí, nebo se chová jinak než byste čekali? Ne vždy je na vině sama převodovka. Často může problém způsobit i jiná elektronika auta. Automatická převodovka je složitý mechatronický systém, který je po karoserii často nejdražší částí automobilu. Proto všem zákazníkům doporučujeme, aby předcházeli všem zbytečným závadám pravidelným servisem. Pokud se i přesto u převodovky objeví problém, svěřte opravu odborníkům.

Kdy měnit olej v automatické převodovce?

Výrobci převodovek doporučují výměnu převodového oleje po 60 000 ujetých kilometrech.

Jaké druhy automatických převodovek servisujeme?

Má vaše auto DSG převodovku, nebo využívá například převodovku typu CVT? Ať se jedná o jakýkoli typ, dokážeme vám se servisem pomoci – rozumíme si se všemi typy automatických převodovek. Servisujeme například následující typy:

  • Automatická převodovka s hydroměničem
  • Dvouspojková převodovka (DSG)
  • Převodovka s plynule měnitelným převodem (CVT, multitronic)
  • Robotizovaná převodovka

Proč je důležitá pravidelná výměna převodového oleje?

Častým důvodem vzniku závad převodovek je zanedbaná údržba. Pravidelný servis tak dokáže mnoha závadám předejít, kromě toho ale (často i výrazně) prodlužuje životnost převodovky.

Díky pravidelnému servisu svou převodovku ochráníte, servis se však vyplatí i z finančního hlediska. Oprava převodovky se závadou je totiž často spojena s několikanásobně vyšší finanční náročností než servis této součástky.

Výměna převodového oleje v našem autoservisu

Při výměně oleje postupujeme podle postupu doporučeným samotnými výrobci převodovek. Využíváme chemii a proplachový přístroj od německé firmy PROTEC.

Jak u nás probíhá výměna oleje v automatické převodovce?

1. Přidáme proplachovou kapalinu firmy PROTEC

Automatic Transmission Flush je přípravek, který uvolní znečištění, usazeniny a zoxidované zbytky oleje v celém olejovém okruhu. Vyčistí od základu celý systém. 

2. Následuje zkušební jízda

Během této zkoušky jsou zařazeny všechny převodové stupně – díky tomu dochází k rovnoměrnému promíchání proplachové kapaliny a ohřevu celé náplně na provozní teplotu.

3. Automatickou převodovku připojíme na proplachový přístroj

Řeč je o tzv. plničce automatických převodovek. Tento přístroj slouží k vypuštění starého oleje s rozpuštěnými nečistotami a plnění nového oleje. Do něho přidáváme ochrannou kapalinu Automatic Transmission Conditioner, která zlepšuje vlastnosti oleje a stabilizuje olej proti stárnutí. Před plněním nového oleje je, pokud je to možné u Vašeho typu vozu, vyměněn také hydraulický filtr.

Servis převodovek autoseris Čechman

Díky tomuto postupu je zajištěna výměna celé olejové náplně převodovky a optimální vlastnosti převodového oleje během celého servisního intervalu.

Přesunout se na začátek